TikTok’ta Meydan Okumalar ve TikTok’ta Hashtagler

TikTok’ta Meydan Okumalar  ve TikTok'ta Hashtagler

TikTok’ta hashtagler kullanıcıların daha fazla görüntülenme ve etkileşim almasının en hızlı yoludur. Bu etiket sistemiyle birlikte bir gönderi yüzde 50’ye varan oradan daha fazla kullanıcıya hitap etmektedir. TikTok’ta en iyi hashtagler kullanmayan bir kullanıcı daha az kullanıcıya ulaşabilecektir. Ve bu nedenle önemi büyüktür. TikTok’ta meydan okumalar ise bir anda etkinliğin katılım sayısını arttırmakta ve eğlenceli bir ortam yaratmaktadır. TikTok kullanıcıları genellikle bu iki yöntem ile hem çok eğleniyor hemde takipçi sayısıyla birlikte popülerliğini arttırıyor. Tiktokindir.com sizler için bu iki etiket sisteminin en detaylı anlatımını bu yazısında ele alıyor…

TikTok içerisinde özel bir anlamı bulunan bu etiketler hakkında elbette bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Dolayısıyla haberimizin devamında etiket sistemi hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız.

TikTok’ta En İyi Hashtagler Nedir ve Nasıl Kullanılır

TikTok’ta En İyi Hashtagler Nedir ve Nasıl Kullanılır

TikTok’ta Hashtagler etkileşim oranını büyük bir oranda arttırmaya yaramaktadır. Bunun yanı sıra uygulamayı da eğlenceli hale getirmekte ve tüm etkinlikler içerisinde de bulunmaktadır. Ve TikTok kullanıcı tarafından ortak etkinlik yapılmasına olanak tanımaktadır. Buna ilaveten bu etiket sistemi kullanıcıların da paylaşım yapmalarını ve özgün içerik yaratmaları için bir nevi teşvik görevi görüyor.

Bunun yanı sıra TikTok’ta Hashtagler kullanıcılarının reklam almasına ve ek gelir sağlamasına da olanak tanımaktadır. Çekilen video, resim veya yazılar bu etiket sistemi sayesinde keşfete düşmekte ve birçok insan tarafından görülebilmektedir. Sizler için seçtiğimiz en popüler 3 hashtag şunlardır:

  • #Sizin İçin (#ForYou): TikTok içerik üreticilerinin en popüler kısa videolarının bulunduğu etiket sistemidir
  • #love: TikTok içerisinde aşk ve sevgiye dair paylaşım yapılan ve her türlü içeriğe eklenen bir etiket sistemidir.
  • #instagood: Kullanıcılar bu etiketi genellikle fotoğraflarına kullanarak daha fazla kişiye ulaşmaya çalışmaktadır.

TikTok’ta Meydan Okumalar Nedir ve Nasıl Kullanılır

Uygulama da meydan okumalar genellikle hashtag sistemi kullanılarak kullanıcılar arasında dağıtılıyor. Meydan okumalar konudan konuya farklılık gösteriyor ve elbette zorluk dereceleri de konuyla birlikte değişiyor. Trendler bölümünü takip ettiğinizde bazen soğuk su içerisine atlamak bir meydan okuma olurken bazen de tuvalet kâğıdı sektirmek meydan okuma oluyor. Bu nedenle sizde meydan okuma sistemine dahil olmak istiyorsanız etiketler kısmını sıkı takip etmeniz gerekir. Meydan okuma başlatmanız için ise #challange kısmına fotoğraf ve video atmanız yeterli olacaktır.

Bu yazımızı beğendiyseniz konuyla bağlantılı olarak keşfete düşme yazımızı da okumak isteyebilirsiniz. Ayrıca buradan TikTok’ta Hashtagler bölümüne göz atabilir ve trendleri araştırabilirsiniz.