Beğenilen TikTok Efektleri Nedir TikTok Efektleri Nasıl Yapılır?

Beğenilen TikTok Efektleri Nedir TikTok Efektleri Nasıl Yapılır?

TikTok uygulaması içerisinde efektlerin oldukça özel bir yeri vardır. Kullanıcılar bu TikTok Efektleri videoları veya fotoğraflarına entegre ederek parıltı veya ışık eklemekteler. Ve son dönemlerde çekilen bu videolar oldukça viral olmakta ve kullanıcıya popülerlik kazandırmaktadır. Peki sosyal medya mecralarında kullanıcıyı ön plana çıkaran TikTok Efektleri nasıl yapılır? Kullanıcıların en çok tercih ettiği TikTok yüz efekti nasıl yapılır? İşte tiktokindir.com aracılığı ile merak ettiğiniz tüm soruların cevapları haberimizin devamında…

TikTok efektleri uygulama içerisinde kullanmanın pek çok yöntemi vardır. Bu özelliğin videolara eklenmesi için en pratik yöntemleri sizlere sunuyoruz.

Efektler Videolara Nasıl Eklenir?

Efektler Videolara Nasıl Eklenir?

TikTok efektleri videolara eklenebilmesi için öncelikle uygulamanın son versiyon güncellemesinin yapılmış olması gereklidir. Ve uygulama içerisinden birkaç ayar yapmanız gerekmektedir.

  • TikTok uygulamasını açmalı ve istediğiniz bir videoyu kaydetmelisiniz.
  • Video ön izleme sayfasına geçerek sol alttaki saat ikonuna tıklamalısınız.
  • Karşınıza gelecek ekranda izlemeniz gereken yönergeler yazacaktır. Bu yönergeleri takip ederek istediğiniz herhangi bir efekti videonuza ekleyebilirsiniz.

Tiktokindir.com Tavsiyeleri ile TikTok Yüz Efekti Ekleme

tiktokindir.com Tavsiyeleri ile TikTok Yüz Efekti Ekleme

TikTok kullanıcıları uygulama içerisinde pek çok efekt kullanmaktadır. Ve bu sebeple yeni kullanıcılar efektler nasıl yapılır sorusuna cevap aramaktadır. Bu efektler arasında en önemlisi elbette yüz efekti eklemedir. İşte bu efekti eklemeniz için yapmanız gerekenler şunlardır:

  1. Videolarınıza bu efekti eklemek için öncelikle uygulamayı açmalı ve videonuzu çekmelisiniz.
  2. Daha sonra video ön izleme sayfasına geçerek saat ikonu içerisine girmeniz gereklidir.
  3. Açılan sayfa da “Filtre veya Zaman Efektlerini Seç” kısmına tıklayarak önünüze gelecek yönergeleri izlemelisiniz. Ve bu işlemlerden sonra istediğiniz efekti istediğiniz videoya ekleyebilir ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Etkili Bir Şekilde TikTok Efektleri Nasıl Kullanılır?

TikTok efektleri adımlarını başarıyla tamamlayarak nasıl efekt yapacağınızı öğrendiğinizi varsayıyoruz. Bu aşamada ise efektleri etkili kullanma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Ve böylece daha eğlenceli videolar üretebilir ve takipçi sayınınızı organik bir şekilde arttırabilirsiniz. Buna ilaveten videolarınız ile keşfete düşme ihtimalinizi de arttırabilirsiniz.

Efektleri kullanırken amacı dışında kullanmamanız ve trendleri takip etmelisiniz. Bunun yanı sıra efektler videoyu hızlandırma veya yavaşlatma eğilimlerine göre tercih edilmelidir. Bunu yapabilmek için tepe filtreleri veya maske efektleri kullanabilir ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Takipçi sayınızı nasıl arttıracağınızı bilmiyorsanız buradan ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca buradan efekt çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Tüm bunlara dikkat ederek videolarınızın daha cezbedici olmasını sağlayabilir ve fenomen olma yolunda büyük bir adım atabilirsiniz.